Вівторок, 24 квітня, 2018
Увійти

Готуємо лижню

Готуємо лижнюЗима ніяк не відступить та ще й тішить нас лапатим снігом. Тому той хто не встиг відчути і побачити усю красу зимових Карпат має ще всі шанси це зробити.

Разом з тим як багатшає середньостатистичний мешканець України, все більш популярним стає відпочинок поза телевізором. Сьогодні існує багато різних варіантів відпочивати рухливо і модно. Поволі йде переорієнтування попиту з дорогих мобільних телефонів на спорядження для активного віпочинку. Все більш популярним стає активний туризм, пейнтбол, ролики, велосипеди а серед зимових варіантів – сноубординг і гірські лижі.

Гірськолижний спорт усе більше перетворюється з елітного в масовий вид проведення дозвілля. Тепер на схилах можна побачити як дорослих і заможних людей, так і студентів.

Ще декілька років тому гірські лижі були на зразок дорогим автомобілям, які замовити і знайти могли лише вибрані. Зараз на ринку – достатньо різноманітних прозозицій. Необхідно лише зробити правильний вибір серед лиж, зовні одинаковими, але такими різними за ціною і призначенням.

Отже готуємося до освоєння схилів!

Гірськолижний костюм

Ця тема доволі болюча, на ринку гірськолижного одягу підробок стало значно більше ніж справжніх речей. Усі базари та базарні магазини завалено підробками, в яких від справжнього бренду залишилася тільки назва. Найбільш підроблюваними марками одягу залишаються Columbia, Coolmar, Rossignol, Spyder. Основна характеристика підробки в такому випадку - ціна. Речі цих брендів доволі дорогі, тому якщо куртка коштує менше 1000 грн., це – перша ознака підробки.

Гірськолижний костюм це не тільки яскрава та приваблива тканина. Це технологічний продукт, який покликаний виводити піт і одночасно не продуватися вітром, зберігати тепло і не промокати. Перепитайте у продавців про наявність мембран в таких костюмах та про їх характеристики. І не купуйте товар, якщо не маєте про нього максимум інформації. Найкращий спосіб уникнути підробки – купувати в офіційних представництвах, які мають фахових продавців.

Подбайте також про термобілизну, і катання для вас буде абсолютно комфортним.

Купіть спочатку черевики

Якщо бюджет обмежений, то з гірськолижного комплекту варто купити спочатку черевики, а лижі - брати на прокат. Саме від черевиків залежить чи ви отримаєте задоволення від катання. Дуже часто в прокатах просто немає необхідних розмірів, і їздити доводиться або на два розміри більших, а то й гірше на розмір менших черевиках.

Основне завдання черевиків надійно фіксувати ногу, і щоб було зручно. Тому міряйте щонайбільше моделей і порівнюйте. Основим моментом, що характеризує черевики, є їх жорсткість. Чим вища жорсткість черевика, тим це більш професійна модель. Для новачків мужчин, вагою від 60 до 85 кг добра жорсткість для черевика від 50 до 70 пунктів. Якщо ви катаєтеся більш впевнено і більше двох років, сміливо вибирайте черевик з жорсткістю 80-90, і так по наростаючій.

Більшість нових черевиків є чотирьох кліпсовими, і відрізняються лише матеріалом кліпс, додатковими можливістями регулювання, що в свою чергу впливає на ціну.

Готуємо лижнюСтаж їзди на гірських лижах

Коли ви вибираєте лижі, ваш стаж - це перше питання, що напряму впливає на вибрану модель. Якщо ви новичок, вам в жодному разі не можна купувати лижі, що належать до числа експертних. Лижі для новачків завжди м’якенькі, з радіусом від 12 до 15 метрів (зверніть увагу на цю категорію).

Такі лижі дозволяють легко вчитися, пробачають ваші помилки, і на них ви значно швидше відчуєте себе лижником, аніж коли будете їздити на жорстких і дорогих експертних моделях.

Де Ви плануєте їздити?

Не секрет, що в Україні не вистачає підготовлених лижних трас. Серед відомих автору до таких належить лише Буковель. Решта підпадають під категорію, так званих, непідготовлених, і таким чином забезпечують своєрідні відчуття і емоції, які інколи не можна назвати позитивними, але в цьому і є унікальність українського адреналіну.

Тому моделі для підготовлених схилів, які будуть адекватними в Європі, в Україні не завжди знайдуть своє практичне застосування. Найбільш правильним вибором, якщо ви плануєте їздити в Україні, на курортах Закарпаття, Славського, Драгобрата є, так звані, лижі – універсали (allround, all around, all mountain). Практично всі виробники стараються мати в своїй лінійці цю категорію лиж. Тому запитайте у продавця, до якої серії лиж відноситься модель, яку вам пропонують.

Не купуйте спортивні моделі якщо Ви не спортсмен

Нещодавно мені пробували за дуже привабливою ціною продати, так звані, спортивні лижі з мотивацією, що це дуже добра модель. Але ви ж не станете їздити на моделях Формули-1 по дорогах України, хоча б з тієї причини, що це неможливо. Така лижа вимагає підвищеної підготовки лижника, має сильну віддачу в поворотах, катання на них на наших схилах, як мінімум некомфортне.

Такі лижі в Україну останнім часом стали часто завозити з європейських розпродажів. Яскравими їх характеристиками є висока жорсткість, радіус повороту (більше 15 метрів), наявність в назві відповіних приставок: RACE, SLR, SL, SX тощо. Попросіть продавця розповісти про належність цікавої вам лижі до певної класифікації.

Бренди

Марку лиж потрібно вибирати, керуючись власними уподобаннями. В Україні представлено добрий десяток фірм, які можна рекомендувати, не переживаючи за якість. Зупинятися на якомусь бренді конкретно, буде не дуже об'єктивно. Тому просто перерахую ті бренди, що спадають на думку. Серед них: Atomic, Elan, Dynastar, Rossignol, Fischer, Head, Nordica, K2, Kneissl, Salomon, Scott, Stockli.

В окрему категорію потрібно виділити бренди преміум класу, які орієнтовані насамперед на зовнішній вигляд та престиж. До них можна віднести Bogner, Lacroix, Endigo. Це доволі дорогі моделі, які насамперед несуть естетичну цінність.

Ціна

Готуємо лижнюПредставники виробників в Україні турбуються, щоб ціна на кожну конкретну модель по всій Україні була однаковою. Тому рохраховувати на знижку в цьому випадку ви зможете, лише коли маєте дисконтну картку чи знайомого продавця :) .

Але враховуючи відсутність попереднього року сніжної зими, на ринку з'явиться безліч минулорічних моделей за цікавими цінами, тому потрібно просто пошукати. Використовуйте інтернет, перевірте чи має магазин свій інтернет ресурс і перевірте можливості вибору.

Крім того, купуйте лижі в офіційних представництвах і в магазинах, які уже мають певний досвід на ринку, щоб уникнути несподіванок на схилах. Не купуйте лижі в супермаркетах, спокушаючись на низьку ціну. Як правило, це спеціальні моделі, дуже невисокої якості, які не коштують навіть тих грошей, які за них просять, і розраховані на разове катання на підготовлених єфропейських схилах.

Для орієнтування потрібно сказати, що лижі для початківця, в залежності від бренду, будуть коштувати від 1000 грн до 2000 грн Універсальні лижі для більш “просунутих” лижників - відповідно від 2000 грн. Експертні моделі коштують ще дорожче. Ціни на черевики можуть коливатися від 700 грн. і до 5000 грн. Тому якщо вам продають значно дешевше, також варто призадуматися.

Тепер, коли ви спорядженні новими лижами та озброєні, вам - пряма дорога на схил. Вчитися можна самому, але краще взяти інструктора, і перші кроки не будуть для вас такими складними.

Данило Безсмертний

магазин Командор (мережа Робінзон)

м. Стрий, вул. Коновальця, 10 (тел. 5-75-62)

 

 

Реклама

Читайте з мобільного

або відкрийте stryi.com.ua на
iPhone / Android / WAP -пристрої