Неділя, 19 листопада, 2017
Увійти

Бізнесмени бояться відчути на своїй шиї податковий зашморг

Бізнесмени бояться відчути на своїй шиї податковий зашморгУ понеділок, 11-го жовтня, у Стрию на Майдані Незалежності зібралося більше тисячі місцевих підприємців, які виступили проти недоречностей нового Податкового кодексу.

Протест організували під гаслами: «НІ: новому Податковому кодексу, пенсійній реформі, свавіллю влади!». З самого ранку у Стрию страйкували три місцеві ринки — промисловий, продуктовий і ринок секонд-хенду.

Підприємці зібралися на Майдані з гаслами: «Ми за чесні податки!», «Геть Азарова!».

Як розповіла кореспонденту «ВЗ» активіст громадського руху «Відсіч» Ірина Чулівська, після мітингу люди пішли до Стрийської міської ради, аби озвучити там свої вимоги. Дорогою колона «розросталася» – до протестантів приєднувалися люди, кількість учасників акції зросла до півтори тисячі осіб.

Однак на дверях міськради перед людьми якийсь пан вивісив табличку: «Закрито на обід». Тоді пішли до Стрийської райдержадміністрації. Делегати зайшли до голови Стрийської РДА Володимира Бурія і вручили йому вимоги до влади – розробити новий варіант Податкового кодексу, в якому би врахували позиції не тільки влади, а й малого і середнього бізнесу.

“Підприємці кажуть, що готові платити навіть більший податок, але не за такою схемою, яку пропонує влада, - розповів стрийський підприємець Євген Шаповаленко. - Умови, які пропонує новий Податковий кодекс, примушує підприємців іти в тінь”.

Протестанти створили страйковий комітет “Самозахист підприємців Стрийщини”, який буде долучати підприємців з інших міст та координувати протестні середовища. Пан Бурій зателефонував одному з організаторів мітингу і сказав: “Я тут нічого не вирішую, їдьте до Львова, в ЛОДА”.

Стрияни поїхали… У кабінет заступника голови ЛОДА з економічних питань Геннадія Дмитренка зайшли троє стрийських підприємців і два представники громадськості, в тому числі Ірина Чулівська.

Дівчина розповідає, що пан Дмитренко почав розпитувати, хто вони такі, від якої партії йдуть на вибори (!) і який у тих підприємців бізнес. “Ми його зупинили і сказали: давайте говорити по суті, ось наші вимоги, - каже Ірина Чулівська. - Ми кажемо: при владі є партія, яка ініціювала цей кодекс, отож її депутати можуть його змінити. Інша дівчина сказала пану Дмитренку: ви не думайте, що ваше крісло настільки міцно стоїть, що не може захитатися! Пан Дмитренко обурився: мовляв, що ви собі дозволяєте, вийдіть звідси!”.

Залишився один підприємець, з яким пан Дмитренко мав “серйозну розмову”. Після цієї розмови підприємець побоюється, що на його бізнес будуть “наїзди”...

Учорашній протест – уже другий за ліком у Стрию. Перший, який відбувся 7 жовтня, також зібрав понад тисячу підприємців, а у центрі міста припинили роботу практично усі торгові заклади. До протестів долучився і Червоноград, де відбувся мітинг і протестний похід підприємців центральними вулицями міста.

Учасники пікету надіслали листа до уряду, Верховної Ради і президента з вимогою відхилити існуючий варіант Податкового кодексу, який, нагадаємо, ВР ухвалила у першому читанні, та розпочати роботу над новим із залученням до обговорення громадських експертів. Підприємці попередили: якщо влада і надалі ігноруватиме їх, вони висловлять свою незгоду у радикальнішій формі.

Коментар для «ВЗ» Геннадій ДМИТРЕНКО, заступник голови ЛОДА з економічних питань

Дивує те, що ніхто із тих, хто прийшов до мене з протестом, навіть не читав Податкового кодексу. Мало того, підприємець не знав, яку він платить своїм працівникам зарплату, не знав, який зараз податок на прибуток…

Я попросив у нього техніко-економічне обґрунтування змін, які стануться на його підприємстві після прийняття нового кодексу. Він його не мав. Я питаю: проти чого ви протестуєте? Він каже: проти кодексу. Я кажу: це ще тільки перше читання документа, буде ще друге і третє. Давайте свої пропозиції, економічне обґрунтування того, скільки ви втратите, якщо цей кодекс приймуть.

Ми почали з ним розбиратися, і вийшло, що в результаті впровадження кодексу він платитиме навіть менший податок на прибуток, ніж зараз. Ми закінчили розмову тим, що він звернеться до податкової адміністрації у Стрию, надасть туди своє обґрунтування, вона звернеться до ДПІ Львівської області, ми можемо звернутися до Львівської асоціації бізнесу, Асоціації підприємців, з якою тісно співпрацюємо, і можемо вносити поправки в кодекс.

Ми домовилися з цим бізнесменом, що вони все порахують і будуть говорити по суті, а не виголошувати гасла.

За метеріалами:

Високий Замок - інтернет версія

Додати матеріал

Додати матеріал

Реклама

Ваша думка

Чи повинен Стрийський штаб національного опору й надалі надавати фінансову допомогу майданівцям у Києві?

RSS новин

Forum RSS

Читайте з мобільного

або відкрийте stryi.com.ua на
iPhone / Android / WAP -пристрої

Помітили помилку?

Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Нові коментарі

Популярні статті

Активні коментатори

 • 007
  2 ( +3/-0 )
 • Trip impressions
  1 ( +0/-0 )
 • Гостя
  1 ( +0/-0 )
 • Гость
  1 ( +0/-0 )
 • Mukola
  1 ( +0/-0 )