Понеділок, 20 серпня, 2018
Увійти

Дейолопізація

13 липня, в неділю, у Стрию на майдані Незалежності трапився малесенький інцидент масштабного характеру. Не писала скоріше, бо цю подію потрібно холодно проаналізувати і без емоцій поставити крапки над "І" та знаки запитання до...

Отже, як зазначалось, подія трапилась у центрі міста. перед початком Народного віче, який мав жалобний характер.

Весільний кортеж (10 машин, переважно марки БМВ), заїхав на перетин вул. Коновальця і вул. Шевченка. Всі машини хаотично зупинились на всіх смугах руху на перехресті. Про какафонію клаксонів навіть не варто згадувати.

Нагадаю, що віче мало розпочатись о 15:00. весільний кортеж приїхав 14:58. Тому, ті учасники віче, які прийшли заздалегідь або були на підході до майдану, побачили збочене видовище, уривки фотосесії.

Медаль має дві сторони... тому.... роздуми і аналіз.

1.

а) Чи дозволений рух центром міста у вихідний день? - НІ!

б) Чи можна використовувати звукові сигнали (клаксони) без необхідності попередження? - НІ!

в) Чи можна зупинятись/паркуватись на зустрічних смугах, перешкоджаючи громадському транспорту та іншим автомобільним засобам? - НІ!

АЛЕ НАША ЙОЛОПКУВАТА МЕНТАЛЬНІСТЬ КРИЧИТЬ "ТАК ЦЕ Ж ВЕСІЛЛЯ!!!!!!!!!!!!!"

Тепер наступний дейолопкуватий висновок:

У цивілізованому світі, людина, яка поважає, у першу чергу саму себе, НІКОЛИ не буде у такий спосіб зазіхати на права та свободи інших! Адже, замість привітання і усмішок перехожих у свій найщасливіший день, можна побачити скривлені гримаси на звуки клаксонів, нахабну поведінку тощо.

2.

Оскільки Народне віче було анонсоване і у міськрайонному відділку міліції (відповідний документ був переданий у п’ятницю), згідно закону на майдані перебували міліціонери, які мали забезпечити правопорядок під час віче.

а) Чи повинен працівник міліції запобігати будь-яким правопорушенням? – ТАК!

б) Чи ігнорування правопорушення конкретними особами, є порушенням внутрішнього уставу і присяги українському народу? – ТАК!

в) Чи повинні бути такі працівники притягнені до дисциплінарної відповідальності за таку бездіяльність? – ТАК!

Ще одна думка на папері…

Якщо міліція хоче очистити свою честь і вирости в очах суспільства, то КОЖЕН працівник повинен діяти згідно закону! Лише така позиція, а не вибіркове звернення уваги на правопорушення, зародить думку: «а може і не такі погані, ті хлопці?»

3.

За іронією долі і до повноти картини…

Після закінчення Народного віче, учасникам довелось ще раз зустрітись з весільним кортежем, який тепер вже їхав у зворотному напрямку. Однак на зустріч виїжджав патруль ДАІ, які не прийняли належні заходи...

а) Чи повинні були працівники ДАІ відреагувати на правопорушення на дорозі? – ТАК!

б) Чи могли працівники ДАІ водіям кортежу зробити попередження, привітати молодят і таким чином показати приклад іншим? – ТАК!!! (але така поведінка притаманна лише правоохоронцям цивілізованих, сформованих суспільств!)

в) Чи мають право працівники ДАІ у пояснені громадянам, на зауваження про їхню бездіяльність виправдовуватись: «наявністю лише одного екіпажа на місто»?! – НІ! (власник мундира ніколи не дозволить собі подібного роду виправдання, до таких дій можуть вдаватись лише користувачі уніформи).

І який висновок можна з цього зробити?

1. До культурного міста Стрию, через його мешканців, дуже далеко. Бо жоден з присутніх на майдані, не виявив громадської свідомої позиції і не звернув уваги (точніше, не дав морального копняка) правоохоронцям на їхнє бездіяння. Всі лише голосно обурювались…

2. Правоохоронці забули елементарні ази попередження і перешкоджання правопорушення. У пошуку великих злочинів, губляться малі, які можуть стати основою для відчуття безкарності у всьому, для окремих членів суспільства.

Будувати нове суспільство і нову свідомість – дуже важко! А перебудовувати його, з ураженою вірусом безкарності ментальністю – майже неможливо.

АЛЕ НЕ МИ ПЕРШІ І НЕ МИ ОСТАННІ!!! БУДЙМО НОВЕ ЖИТТЯ ДЛЯ СЕБЕ І СВОЇХ ДІТЕЙ!!!

Додати матеріал

Додати матеріал

Реклама

RSS новин

Forum RSS

Читайте з мобільного

або відкрийте stryi.com.ua на
iPhone / Android / WAP -пристрої

Помітили помилку?

Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Нові коментарі

Популярні статті

Активні коментатори

 • Юлія О.
  1 ( +0/-1 )
 • Вадим Перегуда
  1 ( +0/-0 )
 • Guest
  1 ( +0/-0 )
 • Maria kravets
  1 ( +2/-0 )