Понеділок, 20 серпня, 2018
Увійти

Веб-камера!

Веб-камера!Вірилося чи не вірилося, але відбулося! В нашого міста з'явилась своя веб-камера.

Стрий вже порівняно давно в Інтернеті, але поява "живого" зображення додала реальності віртуальному місту. Якщо Інтернет це вікно у світ, звідки ми зазираємо далеко за межі міста, по цілому світі, то веб-камера стала віконечком крізь яке увесь світ може бачити життя Стрия. Вона як місток з віртуального у реальний світ, як шпаринка з видом на казкове задзеркалля - таке близьке та таке далеке одночасно.

Ми надаємо веб-камері значно більшого значення ніж просто чергове технічне покращення роботи веб-сторінки. Комусь може бути просто цікаво бачити "живу" картинку свого міста в Інтернеті. Комусь камера вперше покаже Стрий, когось просто ближче познайомить з собою. Для когось це "зустріч" з рідними та знайомими, а для когось - подорож у своє рідне місто, у своє минуле, ностальгічні спогади...

Надзвичайну роль камері додавала й атмосфера в якій вона вибиралась, купувалась та встановлювалась. Перш за все ця ідея була миттєво підтримана усіма з ким нею поділились. Та й так наполегливо, що навіть ще не знаючи яка повинна бути камера, скільки вона коштує та де може бути встановлена - не виникало сумнівів що веб-камера Стрия буде, бо кожен готовий був зробити усе можливе для цього.

Перш за все, кошти планувалось зібрати з самих відвідувачів. І хоча з більш ніж 1300 зареєстрованих користувачів та майже десять тисяч відвідувачів щомісяця відгукнулось лише 10-ть, їх енергії було достатньо для подолання усіх перешкод.

Фактично, необхідну суму зібрали вже на протязі 2-х перших тижнів. Величезна подяка усім хто безпосередньо долучився до реалізації цього проекту! Ми розуміємо що Ви надавали кошти, які з легкістю могли витратити особисто для себе, на якісь інші потреби, для когось ці витрати були суттєвими, хтось ще додатково влагоджував проблеми з акумулюванням та доставкою цих грошей. Тому, сподіваємось, що результати будуть варті цих зусиль. Дякуємо!

Функціонування веб-камери не було б можливе без технічної підтримки з боку надавача послуг Інтернет ТРК "ТелеЛан". Саме "ТелеЛан" забезпечує камеру надійним зв'язком з Мережею, а її фахівці приймали безпосередню участь у підключенні камери. Дякуємо за таку важливу підтримку!

Неоціненну допомогу у встановлені камери надав стоматологічний кабінет Тараса Одинака. Дуже дякуємо за таку активність!

Загалом, після першого оголошення про веб-камеру в Стрию, менш ніж через 4 тижні перша картинка з неї вже красувалась в Інтернеті. Хоч свята за кордоном та передноворічне затишшя мало не поставило під загрозу можливість купити камеру. В черговий раз, "дикий" український ринок, проявився як збіговисько перекупників що обіцяють товар на протязі 3-х (!) місяців. Активно під'єднувався до пошуків обладнання Carlos. Нарешті його знайшли аж в Києві і судячи з того що це була остання фірма на яку ми звернулись, ймовірно вона була чи не єдина в Україні, що мала "нашу" веб-камеру. :)

Досить про сумне. Результат ми вже всі знаємо. Ось уже два дні, хіба не уважний, не міг не помітити у правому стовпці сторінки з'явився новий малюнок з написом "Веб-камера". ;) Ці декілька днів вона проходила тестування своєї роботи та можливостей її перегляду.

Основним гаслом залишається "Все для всіх". Тому ми намагаємось передбачити потреби різних користувачів мережі Інтернет.

Для тих в кого невисокі швидкості, чи нестабільне з'єднання підійде зображення камери що оновлюється періодично, з регульованим інтервалом. Той хто почуває себе в Інтернеті більш комфортно може спробувати "живе" зображення, якість якого залежить лише від доступньої швидкості з'єднання камери з мережею Інтернет.

Власники мобільних телефонів та КПК можуть отримати зображення на своїх екранах перейшовши на коротку адресу http://stryi.com.ua/camera. А той хто бажає щодня бачити своє місто, може отримувати фотографії з камери безпосередньо на свою електронну скриньку, один, або три рази на день. Крім того, усі бажаючі можуть переглядати архів цих надісланих зображень.

Щодо місця теперішнього розташування камери, то попри те що вона не знімає самого центру міста (майдану Незалежності) місце що ми бачимо через камеру прикрашене, напевне найяскравішим, символом Стрия - костелом. Як і камера, що з'єднує реальне з віртуальним, костел пов'язує нас з глибокою історією міста та є його прикрасою. Проте ми з задоволенням розглянемо усі пропозиції щодо іншого місця встановлення камери.

В найближчих планах - повернути камеру навколо своєї осі так, щоб костел "влазився" на картинку цілим, зі шпилями. Зараз цього не можна зробити бо доведеться, на фотографіях, "жертвувати" дорогою з тротуарами.

До речі, зображення що рекламує веб-камеру, у правому стовпці, теж "не мертве". Воно формується щогодини.

Отже давайте тішитись що Стрий не втрачає свої позиції провідного міста Галичини та частіше милуватись своїм таким близьким і незнайомим, далеким але водночас близьким, та для всіх однаково рідним і улюбленим містом! :) Ми з Вами створили ще один запис у славній історії Стрия.

Для обговорення веб-камери та її роботи створено спеціальну тему у Форумі. Приєднуйтесь.

Веб-камера і вдень і вночі

Додати матеріал

Додати матеріал

Реклама

RSS новин

Forum RSS

Читайте з мобільного

або відкрийте stryi.com.ua на
iPhone / Android / WAP -пристрої

Помітили помилку?

Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Нові коментарі

Популярні статті

Активні коментатори

 • Юлія О.
  1 ( +0/-1 )
 • Вадим Перегуда
  1 ( +0/-0 )
 • Guest
  1 ( +0/-0 )
 • Maria kravets
  1 ( +2/-0 )