Стрий у Вікіпедії

... і все навколо нього. Обговорення загальних питань життя міста.
Гість

Стрий у Вікіпедії

Повідомлення Гість » 1 жовтня 2011, 17:43

Всіх стриян зацікавлених у краєзнавстві закликаю доробити та доповнити статтю у Вікіпедії про місто Стрий. Буду дуже вдячний, якщо хтось допоможе у подальшому розвитку статті.

xyz

Re: Стрий у Вікіпедії

Повідомлення xyz » 1 жовтня 2011, 21:21

Бачу сильно підправили!

В галереї, на цьому сайті, є багато цікавих фото, до речі.

Guest

Re: Стрий у Вікіпедії

Повідомлення Guest » 2 жовтня 2011, 07:19

Можна було б, добавити, але на це потрібна згода адміністратора.

xyz

Re: Стрий у Вікіпедії

Повідомлення xyz » 2 жовтня 2011, 10:21

Guest писав:Можна було б, добавити, але на це потрібна згода адміністратора.
http://Stryi.com.ua — внизу сторінки:
Неофіційна сторінка м. Стрий (Стрий.com.ua) публікується за ліцензією Creative Commons Attribution 3.0 Unported, якщо не вказано інакше.

Бовцайло Ігор з Дуліб

Re: Стрий у Вікіпедії

Повідомлення Бовцайло Ігор з Дуліб » 2 жовтня 2011, 12:55

В сиву давнину, (коли українці ще не були обамбулені християнською пропагандою), на перехресті шляхів в районі сучасного міста Стрий, на березі річки, в районі, де тепер стоїть пушка, (дорога з Стрия на Моршин), знаходилось стародавнє святилище (капище).
Великий київський князь Святослав Хоробрий, йдучи військовим походом на полян, (поляків), залишивши свої основні війська поблизу сучасного міста Львів, (на той час міста з назвою Львів ще не існувало), з невеличким озброєним загоном приїхав поклонитися Богам споконвічної Православної (дохристиянської), Віри на святилище (капище), що знаходилось в районі сучасного міста Стрий, де на нього напало одно із племен, що піддалось християнській пропаганді. Великий київський князь Святослав Хоробрий не піддавався християнській пропаганді і був вірний своїм споконвічним Богам Православної (дохристиянської), Віри.
Великий київський князь Святослав Хоробрий з невеличким загоном почав відступати в район сучасного міста Сколе, де в районі села Семигинів відбулася основна битва.
Князь Святослав Хоробрий стояв на горі і командував на старослов'янській мові "Сколье, сколье всіх до одного", що означає на сучасній мові - "сколоти, сколоти всіх до одного". Територію битви почали називати "Сколье". Топонім "сколье" дав назву сучасному місту Сколе Львівської обл. Поблизу селища Гребенів, (Сколівський район),знаходиться могила Великого князя Святослава Хороброго.
Сучасне село Семигинів також отримало свою назву від топоніму "Семигинів", території на якій під час згаданої битви загинули 7 нерідних синів Князя Святослава Хороброго. За легендами, у Князя Святослава Хороброго було 7 нерідних синів, що були зачаті під час так званого українського релігійного обряду, що звався "слюбна ніч" або "вдовина ніч", суть якого полягала в тому, що в війнах гинуло дуже багато чоловіків, і щоб не переривалися роди, люба вдова раз на рік під час релігійного обряду могла вибрати на "слюб", любого воїна, переспати з ним та завагітніти, щоб народити продовжувача роду і майбутнього воїна. Щоб законні жінки воїнів не тягали вдову за коси, вдови прикривали голову накидкою (сучасний вельон - фата). Сім раз вибирали вдови - українки Князя Святослава Хороброго на "слюб", від яких народилося 7 нерідних синів Князя Святослава Хороброго, які загинули під час битви поблизу сучасного села Семигинів. За словами стародавніх руських літописів, восьмий раз на "слюб" Князя Святослава Хороброго вибрала єврейка по імені Малфрідь - дочка чернігівського посадника, (мера), міста Любача, від якої народився восьмий нерідний син Володимир - майбутній хреститель Руси - України, який не мав княжого титула, і щоб здобути княжий титул убив рідних синів Князя Святослава Хороброго. Враховуючи те, що у євреїв національність йде по материнській лінії - то Володимир - хреститель по національності є євреєм і сповідував разом з матір'ю Малфрідь одну із гілок ортодоксального юдаїзму, що мала назву "християнство", яке силою насадив покірним русичам. Під час так званого "хрещення" було перебито більше половини населення Київської Русі - України.

Morfey-stry
Тутешній
Тутешній
Повідомлень: 50
З нами з: 4 травня 2011, 18:57

Re: Стрий у Вікіпедії

Повідомлення Morfey-stry » 2 жовтня 2011, 14:25

Вражаэ!

Аватар користувача
sta viator
Ветеран
Ветеран
Повідомлень: 383
З нами з: 2 березня 2011, 14:24

Re: Стрий у Вікіпедії

Повідомлення sta viator » 2 жовтня 2011, 19:20

Біля Гребенова похований не Святослав Хоробрий ( батько Хрестителя України-Руси Володимира Великого ) , а СИН Володимира Великого Святослав ...
Вкладення
21 . 09 . 2011 . ГРЕБЕНІВ 004.jpg
21 . 09 . 2011 . ГРЕБЕНІВ 001.jpg

Відповісти