Вистава "Як козам роги виправляють".

Анонси культурних і некультурних подій в Стрию
Аватар користувача
puhach
Гуру
Гуру
Повідомлень: 712
З нами з: 11 серпня 2005, 21:47
Звідки: м.Стрий

Вистава "Як козам роги виправляють".

Повідомлення puhach » 2 серпня 2008, 09:33

У неділю, 3 серпня 2008 року о 19 год. відбудиться прем'єра вистави Юрія Федьковича «ЯК КОЗАМ РОГИ ВИПРАВЛЯЮТЬ», у виконанні Народного театру "Перелаз". Вистава відбудиться в Народному домі по вул. Народна, 8. Вхід вільний.
Вкладення
2008_08020141 -.jpg
2008_08020150 -.jpg
"Зупинися мить - ти прекрасна!"

Аватар користувача
puhach
Гуру
Гуру
Повідомлень: 712
З нами з: 11 серпня 2005, 21:47
Звідки: м.Стрий

Re: Вистава "Як козам роги виправляють".

Повідомлення puhach » 3 серпня 2008, 21:48

Ось прем'єра вистави і відбулася... Дякую всім стриянам, що прийшли підтримати нас, режисеру та всім тим молодим і світлим людям, з якими я маю честь виступати! Дякую!
"Зупинися мить - ти прекрасна!"

Аватар користувача
Гостя
Старожил
Старожил
Повідомлень: 294
З нами з: 31 грудня 2006, 19:21
Контактна інформація:

Re: Вистава "Як козам роги виправляють".

Повідомлення Гостя » 3 серпня 2008, 22:19

Молодці! Браво! ^-^ ^-^ ^-^
Проявити мудрість у чужих справах куди легше, нiж у своїх власних. /Франсуа де Ларошфуко/

Гордій Остапович

Невеличка стаття для газетки

Повідомлення Гордій Остапович » 5 серпня 2008, 22:15

"Приборкання непокірної" за Федьковичем

В неділю, 3 серпня, на сцені стрийського Народного Дому пройшла вистава Юрія Федьковича "Як козам роги виправляють". Втілена у сценічному житті народним театром "Перелаз" ця комедія зібрала багато стриян, змушуючи їх сміятись та аплодувати.
Федькович написав цю п’єсу у 1872 році, взявши за основу "Приборнання непокірної" Шекспіра. Деякі біографи стверджують , що цим автор хотів подати сюжет, який вже став класичним, на зрозумілій кожному українцеві мові. Використовуючи образи і дії, притаманні українському театрові, Федькович описав ситуацію, коли жінка "з перцем" не піддається ніякому впливу з боку рідних, поки не натрапляє на такого ж чоловіка, як й вона сама. І лише тоді починається справжнє виховання: "Приборкання" за Шекспіром, "Виправлення ріг" за Федьковичем.
П’єса "Як козам роги виправляють" в театральному середовищі вважається складною, особливо якщо послухати мову, якою розмовляють дійові особи –насичена фразами й словами, які використовувались у звичайних селах звичайними людьми більше сотні років тому. Можливо саме через це її рідко ставлять на сцені. Крім того у п’єсі звучить велика кількість монологів. Довгих і наповнених змістом. І те, що в театрі "Перелаз" грають актори, які не мають професійної підготовки і театральної освіти, робить їхню виставу ще більш унікальною – вони взялись за справу, на яку не часто наважуються навіть прославлені театральні колективи.
Режисер театру "Перелаз" Іван Нагірний вибираючи сценарії для постановки часто керується твердженням, що серед українських п’єс можна знайти дуже багато шедеврів, які, на жаль, не відомі пересічному глядачеві. Він та весь колектив народного театру обіцяють, що стрияни ще не раз стануть свідками цікавих дійств, які "Перелаз" буде й надалі грати на сцені.

Макс Онопрієнко

Re: Вистава "Як козам роги виправляють".

Повідомлення Макс Онопрієнко » 6 серпня 2008, 10:27

Дякую за відгуки!
мій брат є на фото - Ілля Онопрієнко (на фото чорнявий зліва) - грав Степана, побратима головного героя.
тож дякую і за фото, хоч на відстані зміг побачити як воно все було:)

Un.Known

Re: Вистава "Як козам роги виправляють".

Повідомлення Un.Known » 14 серпня 2008, 09:34

Я з запізненням, але прецінь...

Вистава була супер. Я досить скептична щодо рівня провінційних театрів і акторського рівня, але з радістю зазначу, що тут я помилялась.

Не думала, що в пугача і Гордія стільки акторського потенціалу.  ;D Гордію роль була вибрана просто "на тіло".  ;) ;D

Дякую усім - акторам, режисеру, організаторам за приємний вечір. Щиро дякую. Тішуся наступними прем"єрами.

^-^

yirtskram
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 130
З нами з: 28 липня 2008, 01:15

Re: Вистава "Як козам роги виправляють".

Повідомлення yirtskram » 15 серпня 2008, 04:32

8)Подивився виставу з радістю.
Пугач, дуже добре грав, Гордій молодець ну і його "нарачена"- просто золота! Мені сподобалось все.  Хоча сама суть вистави насторожує, такий собі знаєте брутальний харасмент по відношенню до жінки.  усвідомлюю що...Федькович...давно це було...але думаю що "гострі кути" можна було якось делікатно оминути. Зрештою мої інсинуації похідні від того що давно не був в Україні (надіюсь що у вас ця тема ще актуальна...жінку батогом) і багатьом сподобалося, аккордуючи до відгуків.

Чудова гра акторів місцевого театру мене розважила, насміявся належно.
Щиро вдячний акторам і тим хто матеріалізував ідею вистави. ^-^

Відповісти