Антонич-фест

Анонси культурних подій України
Відповісти
Русявка
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 8 квітня 2009, 21:48

Антонич-фест

Повідомлення Русявка » 30 вересня 2009, 20:55

http://antonych.sumno.com/program/

Антонич-фест

час проведення: 2 - 4 жовтня 2009 р.

місто Київ

мета: актуалізація постаті/творчості Богдана-Ігоря Антонича в Україні, створення позитивного образу одного з кращих українських поетів, привернення уваги широкої громадськості до української літературної класики, проведення масових гулянь на честь сторіччя з Дня народження Богдана-Ігоря Антонича

організатори: спільнота "сумно?"


обґрунтування доцільності
Перша легальна збірка Богдана-Ігоря Антонича вийшла лише через 20 років по його смерті. І сьогодні постать Антонича, талановитого, яскравого письменника світового рівня несправедливо обділена увагою. Проте його ім'я цілком заслужено може стояти поряд з іменами Гоголя, Шевченка та Стуса. Богдан-Ігор Антонич - поет європейського масштабу з космічними мотивами, лемківським фольклором і поганською символікою, впливом Омара Хайяма та Волта Вітмена. Його постать - неканонізована, позбавлена стереотипів про українців як багатостраждальну поневолену націю, створює абсолютно позитивне уявлення про Україну. Ми хочемо привернути увагу до творчості Антонича і на прикладі його творчості актуалізувати позитивний спосіб мислення, вагу творчої сили та високорозвиненої духовності.

Ідеї фестивалю:
Скульптура
У Львові нещодавно відбувся закритий конкурс на створення пам'ятника Богдану-Ігорю Антоничу, до якого не допустили багатьох скульпторів. В результаті було створено пам'ятник поетові, призначений до встановлення у Львові, який визвав численну критику щодо його мистецької цінності. Наш фестивальний конкурс скульптури стане альтернативним і буде відкритим для всіх бажаючих митців. Вільна техніка сприятиме різноманіттю творчих підходів і бачень пам'ятника Антоничу.
Результат, мета:
Встановлення у Києві пам'ятника Антоничу, створеного за новітніми скульптурними техніками. В ідеалі - створення парку скульптури Антонича.

Музика
Вже існує близько десятка пісень на вірші Богдана-Ігоря Антонича. Записати пісню на слова Антонича - це шанс для молодих музикантів показати себе та спроба поексперементувати з текстами Антонича для вже авторитетних музикантів.
Результат, мета:
Диск, виданий до фестивалю з 15 найкращими треками - віршами Богдана-Ігоря Антонича, покладеними на музику.

Візуалізація літератури
Конкурс ілюстрацій до текстів Антонича без обмежень у техниці, матеріалі та формі презентації.
Результат, мета:
Візуальна частина фестивалю - ілюстрації буде представлено як виставку на території фестивалю, а також буде проведено мистецький аукціон.
Видання візуалізованої/ілюстрованої збірки віршів Антонича за участі художників фестивального конкурсу.

Антонич-Радіо-Лайв
Читання віршів Антонича на фестивалі. Напівтеатралізоване дійство. Гра голосів у темряві.
Не довше 20-ти хвилин. Такі акції вже відбувалися двічі, в 2006 і 2007 році, і є спорідненими до експериментів 20-х років ХХ сторічя, коли радіоп'єси транслювалися в ефір зі спеціальних радіотеатрів, в яких були також присутні глядачі. Такий метод, як доведено науковцями, допомагає сприймати тексти на більш психологічному рівні.


Скульптурні дискусії та майстер-класи

Скульптурні дискусії, обговорення актуального мистецтва та майстеркласи з майстрами, відкриті для усіх відвідувачів фестивалю.Відеотвори за віршами Антонича.

Відеопоезія, відеоверсії спектаклів. Можливо, живий театр, театр тіней, пантоміма.

Потребує відповідної техніки і часу в темряві. Тож має відбуватись до або після концертів, або в перші дні - замість концертів (якщо гуртів бракуватиме на 5 днів)

Відповісти