Речі. Ті, без котрих не обійтися...

Для тих хто готується стати мамою та хочете спитати поради, та для тих хто вже став мамою і може сам порадити. Ну і татів просимо не встидатись. :)
Lara!
Старожил
Старожил
Контактна інформація:

Речі. Ті, без котрих не обійтися...

Повідомлення Lara! » 20 березня 2008, 12:58

Напишу, що потрібно було мені. Зараз почну, якщо щось згадаю, допишу. Отже, для мами:
1. Халат
2. Нічна сорочка, бажано із застібкою, щоб легше годувати було.
3. Бюстгальтери для годування - 2 шт.
4. Тапочки - 2 пари, одні з них для душу, гумові.
5. Трусики, бажано одноразові. У будь-якому випадку зручні, не менше 7-8 шт.
6. Шкарпетки.
7. Зубна щітка, паста, гребінь, мило, шампунь. Якщо потрібно, заколка або гумка, щоб волосся прибрати, раджу ще бальзам для губ мати.
8. Рушники - 2 шт.
9. Чашка, тарілка, ложка, виделка.
10. Одноразові хустинки ноcові, не менше 3 упаковок.
11. Туалетний папір.
12. Телефон із зарядним пристроєм.
13. Гігієнічні прокладки - 2 упаковки, з великою здатністю до поглинання.
14. Постіль.
15. Крем від тріщин на сосках (наприклад, Бепантен)
16. Одноразові поглинаючі пеленки.

Для немовлятка:
1. Одноразові підгузники для новонароджених. (Я коритувалася спочатку фірми Pampers).
2. Чепчики - 2 легких, 2 фланелевих.
Якщо збираєтесь пеленати дитину:
3. Тонкі пеленки - 4 шт.
4. Теплі пеленки - 2-4 шт.
5. Розпашонки легкі і теплі - по 2-4шт.
Все залежить від пори року. Я особисто пробувала пеленати свою доцю лише у пологовому, марно це було, вона не засипала, поки не витягувала ручки, тільки-но перейшла на повзунки все стало ОК. З наступною дитиною і намагатись не буду. Відразу візьму повзунки.
Якщо збираєтесь одягати, не пеленаючи:
3. Боді з довгим рукавом - 2 - 4 шт.
4. Сліпи - 2 шт. або Сорочечки і повзуни по 2 шт. Ще спеціальні рукавички, щоб маля себе не порнило нігтиками, проте є сорочечки, в яких рукави зашиті/ Cліпів я таки не зустрічала. Весь одяг найменшого розміру - це 56, кажуть є 50, але я не знаходила такого.
5. Пеленки кілька штук, щоб простелити дитині у ліжечко, застелити пеленальний столик і т.п.

6. Шкарпеточки - 1 пара.
7. Дитяча олійка або прокип'ячена рослинна олія. (Я користувалась і користуюсь Бюбхен).
8. Крем під підгузник.
9. Мило, рушник.
10. Спирт (70%), вата, бинт, зеленка, йод, перекис водню, рулон лейкопластирю.
11. Вологі серветки для немовлят, бажано баз ароматизаторів - 1 упаковка. Я перший раз купляла в пластиковій упаковці, а тепер вже більше року купую і вкладаю у м'якій.

За списком ліків бажано звернутися до лікаря чи безпосередньо в пологовий будинок, в котрому народжуватимете. Обов'язково потрібні будуть шприци різної місткості, одноразові рукавички стерильні.

Щодо пляшечок і суміші одразу. Вважаю, що це цілком недоречно, хіба що ви одразу плануєте штучно вигодовувати дитину. Якщо така необхідність виникне, то вам все принесуть родичі. Та й практично у кожному полдоговому будинку є аптека або магазинчик дитячих товарів (у нас, наприклад, і те, і інше). Тому бажано мати певну суму грошей.
Це список у післяпологове відділення. У передпологове, вам потрібні будуть лише:
1. Паспорт.
2. Обмінна карта.
3. Халат.
4. Нічна сорочка.
5. Одноразові поглинаючі пеленки.
5. Тапочки.
6. Мінеральна негазована вода.
7. Ліки за списком.
8. Телефон.
Більше вам нічого не пригодиться і взяти швидше за все не дозволять. Частіше за все не дозволяють і халат з нічнушкою. Не переживайте особливо під час перейм вам буде не до модних новинок. Щоправда знаю, що в деяких відділеннях дозволяють не лише халати і нічнушки, а й постіль свою у передпологове.

Окрім цього, мені пригодився термос, кип'ятильник, нічник, молоковідсмоктувач і чай для стимуляції лактації, кілька мішечків для сміття.

Про продукти, які вам можуть носити родичі, вас поінформує лікар після пологів.

До речі, раджу розкласти все у окремі пакети:
1. Речі для передпологового відділення.
2. Речі після пологів для мами
3. Речі для немовляти.
4. Речі для виписки.
А родичі вам по черзі приноситимуть те, що необхідне. Не їхати ж народжувати з клунками неймовірними за об'ємом.)))
Якщо цікавить список на виписку, то ще напишу. А поки все, як пвже писала, коли згадаю щось, то допишу.)))))

Un.Known

Re: Речі. Ті, без котрих не обійтися...

Повідомлення Un.Known » 20 березня 2008, 13:32

І сумно, і смішно... Смішно з туалетного паперу. Сумно з йоду, лейкопластирю...

Lara!
Старожил
Старожил
Контактна інформація:

Повідомлення Lara! » 20 березня 2008, 14:04

Ні, Оль! Не смішно взагалі. Настільки не смішно, що передати не можу... Не смішно ні з туалетного паперу, ні з ліків, ні з постільної білизни, ні з термосу і кип'ятильнику, ні з чого... Бо без усіх цих побутових і смішних речей залишешся сама з дитинкою на руках, і ніхто не спитає, чи тобі потрібна допомога, підтримка, чи навіть туалетний папір. У мене розетка не працювала в палаті, доводилось по гарячу воду на пост сестринський ходити, давали так, ніби і за воду, і за електроенергію, витрачену на нагрівання, заплатили в 10-кратному розмірі з власної кишені.Сумно, так, і трохи не по собі, коли уявляєш, що ще раз пройдеш через тиждень перебування там....

Un.Known

Повідомлення Un.Known » 20 березня 2008, 14:23

Смішно з туалетного паперу, бо і 15 років тому його не було - це якась радянська хвороба.

З решти особливо сумно, бо той самий список я читала 10 років тому, коли до пологового будинку збиралась кума. За десять років не змінилось нічого!

Xomka
Аматор
Аматор

Повідомлення Xomka » 20 березня 2008, 14:35

Lara!
Зображення мама мія скільки того всього! буду вивчати ;)
Не бійся жити — світ для того, щоб любити,
Сонце, дощ і вітер, небо, зорі, квіти...
Все для тебе....(с)

Lara!
Старожил
Старожил
Контактна інформація:

Повідомлення Lara! » 20 березня 2008, 15:19

Un.Known писав:
Смішно з туалетного паперу, бо і 15 років тому його не було - це якась радянська хвороба.

З решти особливо сумно, бо той самий список я читала 10 років тому, коли до пологового будинку збиралась кума. За десять років не змінилось нічого!
Стабільність, а ми кажемо, що все так міняється, що фіг встигаємо за подіями слідкувати.... ;D ;D ;D

Xomka
Аматор
Аматор

Повідомлення Xomka » 24 березня 2008, 23:04

Потрошку почали запасатись речами з Лариного списку, якраз за 3 місяці все приготуємо, а то відразу отак і некупиш все - того зараз не можеш найти, щось найшла, а не подобається... ну нічого ще є трохи часу, та й задоволення від шопінгу треба розтягуватиЗображення
Так що Ларо - Велике СпасибіЗображення
Не бійся жити — світ для того, щоб любити,
Сонце, дощ і вітер, небо, зорі, квіти...
Все для тебе....(с)

Відповісти