Фітотерапія

Здоров'я тілесне і душевне, а також все, що з ним пов'язане.
Аватар користувача
GrEEzly
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 143
З нами з: 20 вересня 2005, 13:50
Звідки: Стрий
Контактна інформація:

Фітотерапія

Повідомлення GrEEzly » 13 вересня 2006, 15:30

Почну трохи не в тему :). Зустрів я нещодавно свого давнього знайомого з дитинства. Сам він, з так званої, неблагополучної сім"ї, пам"ятаю, батько його пив по-чорному і час від часу його з білою гарячкою відправляли до Бережниці. Прокапували, підшивали після чого той не пив рік-другий, а потім знову зривався. Так от...Коли мова пішла про сім"ю, я спитав:
- Ну а тато твій як? Далі п"є?
- Та ні. Вже років п"ять як не п"є.
- Молодець, що так тримається. А завдяки чому? - поцікавився я, бо з наркологією трохи знайомий, дякуючи свому вітчиму, що є наркологом.
- Час від часу чай з чебриця п"є.
- І все?
-Та все, здається...

...От я і задумався. Сучасна медицина не впоралась, а природа елементарно. Переглянув декілька сайтів по цій темі, виявляється майже все можна рослинами та їхніми плодами та коренями лікувати. Не раз на очі попадались статті, що навіть онкозахворювання настоями з трав виліковували. Так навіщо тоді таблетки, синтетичні хімічні сполуки, якщо це все є в природі? Розумію, що коли болить зуб, краще швидкодіючого обезболюючого немає. Але ж хронічні захворювання можна з успіхом лікувати травами. Тим більше, що вживання природніх продуктів рідко викликає  (якщо взагалі викликає) побічні дії на відміну від таблеток. Як приклад, можна навести гіпервітаміноз, що буває тільки від синтетичних вітамінів і ніколи від природніх продуктів...
Чому ж люди стоять в чергах в аптеках і не використовують дари природи?

Un.Known

Re: Фітотерапія

Повідомлення Un.Known » 13 вересня 2006, 16:19

Я тобі скажу чому.

По перше, мало є лічителів, котрі можуть запропонувати трави як альтернативу. Запитайся когось зі знайомих, нехай скажуть з голови, які знають лікувальні трави і з якими діями. Можу відповісти тобі наперед - згадають кропиву, як очищуючий засіб,  може ще кульбабу, березові бруньки і медвежі вушка. Може ще щось, але можу заприсягнути, що це не буде навіть десятина повного списку.

По друге, чай чаєм, це тільки один з методів лікування. Існують ще й настійки, наливки, деякі трави мусять бути конзумовані безпосередньо по тому, як ïх нарвали. Крім того, щоб зберегти лікувальні діï, кожна билина любить щоб ïï зібрали в конкретну пору дня.Крім того, хочеться, щоб та чи інакша рослинка була зібрана десь в екологічно чистій області. якщо вже ми збираємось зробити тілу дійсно добре. А чи багато є бажаючих з рядів тих, хто знає трави, лізти по горах?

А крім того, лікування травами є довгий процес, а часу не вистачає, тому таблетка є інколи як панацея (на жаль, не завжди назавжди)...

Аватар користувача
puhach
Гуру
Гуру
Повідомлень: 712
З нами з: 11 серпня 2005, 21:47
Звідки: м.Стрий

Re: Фітотерапія

Повідомлення puhach » 13 вересня 2006, 17:30

Мій знайомий лікар терапевт нещодавно показав мені цікаву книжечку. На жаль дослівно не пригадую як вона називається, щось на кшалт "Аптечна мафія у світі". У тій книжежці описується як робиться бізнес на людському здоров'ї, скільки фальсифікатів продається в аптекуах світу і т.п. Не даремно аптечний бізнес вважається найбільш прибутковим після наркоти... :-X  Очевидно, що це не значить що потрібно повністю відмовитися від ліків з аптеки, але коли є можливість, краще обійтися без ліків, або замінити їх травками.  :) Правда як цілком справедливо відмітила tendresse, лікувальний ефект від трав наступить не одразу, а через певний час. А нам переважно хочеться все і одразу...
"Зупинися мить - ти прекрасна!"

Аватар користувача
Макогін Панас Микитович
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 169
З нами з: 26 квітня 2006, 21:55
Звідки: Планета земля
Контактна інформація:

Re: Фітотерапія

Повідомлення Макогін Панас Микитович » 18 вересня 2006, 00:41

В цілому на половину поділяю думку про фіто терапію. Чи мало з рослин лікувального асортименту є не менш токсичні чим звичайна аптечна хімія. Тому я б з обачністю підійшов би до такого лікування, особливо при самодіяльному способові, - зі слів знайомих, а не консультації фахівця. В принципі в Києві працює по цьому методу спеціаліст Н. Зубицька – професіональний фахівець в знаннях трав’яного лікування – зелена аптека. Колись дуже давно, років 6 назад, були  в неї на прийомі стосовно серцевих захворювань. То в принципі після призначених рецептів, екстрактів трав наступило видужання. До речі про наркоту - якраз в нас в Україні де яка трава і є найпоширенішою прибутковою наркотичною речовиною.
Що було, те саме буде, і що творилось те й твориться, і нема нічого нового під цим сонцем.

Un.Known

Re: Фітотерапія

Повідомлення Un.Known » 2 лютого 2007, 13:04

::)

Загубилась така гарна тема...Пропоную обновити - прийшла зима, ґрипа, пити треба багато, а я дуже люблю чай. Хто ще і який? Знає хтось якісь цікаві рецепти і оригінальні способи приготування?

Аватар користувача
Guirera
Ветеран
Ветеран
Повідомлень: 463
З нами з: 7 липня 2005, 13:41
Контактна інформація:

Re: Фітотерапія

Повідомлення Guirera » 2 лютого 2007, 17:21

Знаю такий рецепт: Iмбiрний чай....як раз для зими
- 5 см корня iмбiря
- 1л води
- 4ст.л. зеленого чая
- мiд
-лимонний сiк
Нарiзати тоненько iмбiрь,положити в воду i довести до кипiння, залити цiєю водою чай ,3 хвилини дати настоятись. Потiм додати мiд i лимон.
Зображення

Аватар користувача
shumik
Небожителі
Небожителі
Повідомлень: 1519
З нами з: 15 червня 2004, 09:22
Звідки: м. Стрий - Lipník nad Bečvou, ČR
Контактна інформація:

Re: Фітотерапія

Повідомлення shumik » 2 лютого 2007, 17:23

Ага, ще до того всього додати рому і вийде - Ґрог ;)
Зображення


Зображення

Відповісти